Pozadí vzniku privátní značky gumových pásů Rubberhill

Článek publikován: 15.8.2016

Miroslav Slávik, manažer prodeje náhradních dílů Lipatech s.r.o., objasňuje původ značky RubberHill a shrnuje situaci na trhu gumových pásů.

"Úvodem je potřeba objasnit, co mě vedlo k napsání této zprávy. Někdo by se mohl divit jejímu smyslu, nicméně já jsem přesvědčený, že je užitečné popsat skutečné a reálné okolnosti obchodu s gumovými pásy a eliminovat nebo alespoň zmírnit následky nepravd a informačních manipulací, které jsou mnohdy různými dodavateli používány. Vše popisuji bez jakékoliv snahy kohokoliv poškodit. Bude-li mít někdo potřebu mnou uváděné informace zpochybňovat, nebráním se další diskusi.

Společnost Lipatech s.r.o. se v obchodu s opotřebitelnými náhradními díly na stavební stroje angažuje již mnoho let. Avšak v roce 2013 jsme zásadně změnili přístup k tomuto obchodu. Abychom dosáhli konkurenční výhody na trhu ČR a SR, a také měli možnost nabídnout zákazníkům lepší obchodní podmínky, rozhodli jsme se vynechat veškeré obchodní mezičlánky a zahájili jsme přímou spolupráci s výrobci této komodity. Velmi pečlivě jsme vybírali dodavatele předtím, než jsme objednali první kontejnery se zbožím.

Vytvořili jsme a zaregistrovali si vlastní obchodní značku RubberHill pro komoditu gumových pásů. Následně jsme podepsali smlouvu o obchodní spolupráci s předním čínským výrobcem gumových pásů. Tato firma má třicetiletou tradici ve výrobě pásů i pozitivní a dlouhodobé reference od výrobců stavebních strojů i obchodníků s gumovými pásy z celého světa. Samozřejmostí bylo, že jsme výrobní závod nejprve navštívili, viděli celý výrobní proces, včetně vlastní zkušebny kvality. Všechny výše popisované okolnosti ještě více nás utvrdili v rozhodnutí spolupracovat právě s tímto výrobcem. Objednali jsme první 3 kontejnery (cca 500 ks pásů) jako počáteční zásobu pro naše sklady v Osnici u Prahy a Dubnici n. Váhom. Postupem času naše skladová zásoba narostla na více než 1000 ks gumových pásů.

Nyní po cca 3 letech od dodání prvních kontejnerů můžeme hodnotit dosavadní spolupráci s čínským výrobcem pásů jako velmi úspěšnou. Svými produkty jsme uspokojili velké množství menších, středních i velkých firem, které provozují stroje na gumových pásech na území ČR i Slovenska. Opakující se objednávky našich zákazníků dokazují spokojenost s gumovými pásy zn. RubberHill. Zatím jsme nezaznamenali problém s tím, že je námi dodávané zboží čínského původu. Možná byl někdo na pochybách a nechal se přesvědčit zajímavou cenou. Díky dobré kvalitě pásů Rubberhill i tito zákazníci po vlastním vyzkoušení ztratili pochybnosti a neváhají opakovaně objednávat naše gumové pásy.

Protože je dlouhodobým cílem Lipatech s.r.o. obsáhnout maximální podíl na trhu s gumovými pásy, rozhodli jsme se zajistit odpovídající produkt i pro nejnáročnější zákazníky. Pro ně nabízíme gumové pásy zn. Bridgestone. Běžné nejpoužívanější rozměry máme k okamžitému dodání na našem skladě v Osnici u Prahy a Dubnici n. Váhom. Abychom mohli i u těchto prémiových pásů nabídnout zajímavou cenu, odebíráme přímo z výrobních závodů Bridgestone v Polsku a Japonsku.

Prakticky od počátku našeho obchodování s gumovými pásy se setkáváme s argumenty zákazníků, kteří byli informování našimi konkurenty o „podřadné“ kvalitě čínských pásů a výjimečnosti jejich německých, kanadských, amerických či jiných produktů (RobusTrack, Terratrack, Vematrack, Minitop, Renomag, J-Track aj.). Se 100% jistotou vám garantuji, že všechny pásy těchto značek jsou výhradně vyráběny v Číně. Žádná z nich nemá původ tam, kde mnozí dodavatelé tvrdí. Otázkou tak zůstává, jakou kvalitu čínských pásů obchodníci objednávají. Důkazem koncentrace výroby pásů v Číně je i skutečnost, že dva přední světoví výrobci pásů CAMSO (dříve Camoplast) a Bridgestone mají své vlastní výrobní závody v této zemi (kromě toho ještě Vietnam, Sri Lanka, USA, Polsko, Japonsko, Brazílie, Jižní Korea atp.) 

Závěrem chci poděkovat stávajícím zákazníkům, kteří objednávají pásy prostřednictvím našich obchodníků anebo přes www.gumovepasy.cz a www.pasnabager.sk, za projevenou důvěru. Garantuji, že udělám vše pro udržení stávající kvality služeb Lipatech s.r.o. a budu pracovat na jejich dalším vylepšení. Již nyní mohu prozradit, že úspěšná strategie naší firmy s gumovými pásy RubberHill bude rozšířena i o podvozkové díly na stavební stroje. Brzy vám bude představen sortiment naší nově registrované obchodní značky SOLEG."

 

rolnu, hnaci kolo, vodici kolo na bagr